Geoblog.pl    DNA2007    Podróże    Czymkolwiek bądź, gdziekolwiek śpiąc...3 lata włóczęgi...    Przed nami Roraima

Przed nami Roraima

Wenezuela
Wenezuela, Santa Elena de Uairén

Spekulacja króluje w Wenezueli. I nic w tym dziwnego skoro nawet Państwowe urzędy stosują czarnorynkowy przelicznik, co wygląda w ten sposób, że chcąc dokonać uczciwej wymiany w banku, lub w instytucjach do tego wyznaczonych, dostaniemy za każdego dolara 2000 pesos. Co ciekawe, na ulicy za tegoż samego dolara można otrzymać tych pesos aż 5000. Natomiast kupując bilety na prom lub samolot wolno nam zapłacić, albo dolarami, albo w pesos. Tyle że płacąc w pesos płacimy po kursie czarnorynkowym. Co oznacza, że na każdej Państwowej transakcji jesteśmy stratni ponad dwukrotnie.

Tak czy siak my dolarów nie mamy, więc żeby nie pójść z torbami zmuszeni jesteśmy jeździć codziennie na stronę Brazylijską i wybierać tamtejsze reale, które za chwilę zresztą wymieniamy na Wenezuelskie boliwary, co jest dość męczące, bo Wenezuelskie służby graniczne patrzą na turystów podejrzliwie, nie szczędząc im przy tym rewizji.

Z Santa Eleny startują wyprawy na Roraimę. Tutaj formułują się grupy, stąd załatwia się przewodnika i sprzęt. Treking nie jest szczególnie wymagający. A w nagrodę czekać nas będzie sześć dni pełnych wspaniałej przygody.

Julka
Julka - 2008-09-24 19:47
Nieeee, ale Wam zazdroszczę... 3 lata w podróży, to niesamowite. Jak sie czuliście, jak wróciliście do domu? Mogliście się odnaleźć w polskiej rzeczywistosci?

Andrzej
Andrzej - 2008-09-25 20:48
Hej. Szczerze mówiąc do dzisiaj nie doszedłem do siebie. To trochę dziwne uczucie. Czuję jakbym zaczynał życie od nowa. Trudno wcisnąć się w pewne ramy. Podróż zmienia spojrzenie na wiele rzeczy. cóż, byle do wiosny.

pozdrawiam
zapraszam na nasza stronę; www.dna2007.pl

Woodee
Woodee - 2008-10-19 15:30
Witam,

Zauwazylem pewna niescislosc w datach. Wasza podroz zaczyna sie w roku 2004 i nagle jest przeskok do 2008, z czego to wynika?

Pzdr

DNA2007
DNA2007 - 2008-10-21 00:31
Hej
Nasza podróż zaczęła się w sierpniu 2004 roku, a wróciliśmy w lutym 2008 roku. Natomiast bloga zaczęliśmy tworzyć już po powrocie. Głownie zależy nam na odtworzeniu trasy i treści. Trudno spamiętać te wszystkie daty. Jak chcieliśmy dodać daty to się nam zaczęła rozwalać kolejność wszystkie wpisów. Daliśmy więc sobie z tym na razie spokój. Na koniec postaramy się je wszystkie w przybliżeniu uzupełnić.
Pozdrawiam Andrzej

DNA2007